ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

antikoncepcia
autor: Lukas Krivosik
pridané: 26-01-2005 18:11


Ten clanok je vyborny a pokial ide o tych, co su z neho zhrozeny, tomu sa necudujem, lebo Jano strhol lavicovym liberalom masku.

Pokial ide o antikoncepciu. Tak antikoncepcia je prostriedok, ktory zabrani spojeniu vajicka a spermie. Tede nijaky zivot sa tym nenici, len sa zabranuje, aby vznikol.

Toto konzervativci nepotrebuju riesit, antikoncepcia je kazdeho osobna vec. Dovod, preco nam vadia interrupcie je fakt, ze tam uz ludsky zivot vznikol, ktory sa interrupciou likviduje.

Krestansky orientovani ludia nemusia antikoncepciu pouzivat, ale to neznamena, ze ju inym zakazuju zakonom. Toto je sukromna vec, ktora do politiky nepatri.

Mozes vidiet, ze aj KDH je proti interrupciam, ale k antikoncepcii sa nevyjadruje.

Tusim ale existuju aj prostriedky, ktore sa sice nazyvaju antikoncepcia, ale pouzivaju sa potom, to znamena, ze de facto posobia ako interrupcne prostriedky. Preto by mali byt odmietnute tak ako interrupcie.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group