ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: it follows me around...
autor: jednokto
pridané: 26-01-2005 9:52


socialisti sa tvária, že chránie pracujúcich ľudí. Preto chcú zatvoriť supermarkety. V skutočnosti je to len lobing malopredajcov, pretože tých sa zákaz predaj v nedeľu netýka. Teda malopredajcovia takto lobingom odstavujú v nedeľu konkurenciu.Tak to presne je v Čechách.

Cirkev tiež chce zatvoriť v nedeľu supermarkety, a zaregistroval som dva dôvody - ochrana zamestnancov (čo je skôr blbosť, lebo zamesntanci buď chcú robiť v nedeľu kvôli príplatkom, ale väčšinou robia brigádnici,ktorí chcú robiť, aby si privyrobili), ako ja to, že v nedeľu by sa nemalo pracovať. Ako vidno, prvý argmuent je smiešny, lebo nedeľný predaj dáva prácu ľuďom a druhý argument je neprípusté vháňanie nejakého náboženského prikázania jednej cirkvi do verejného života zákonom,ktorý platí pre všetkých. Skutočný dôvod je to, že cirkev štve, že ľudia po víkendoch najmäú v mestách behajú po obchodných centrách,v tým chrámoch Mamonu (či už kvôli nákupom alebo kvôli zábave), teda tým pádom nenavštevujú akcie, ktoré cez víkendy by poriadala cirkev. Teda aj cirkev je vedená snahou záknom odpíliť konkurenciu. Pritom sa zabúda na fakt, že ľudia vedia, čo je pre nich dobré a mali by mať šancu sa rozhodnúť, kde budú tráviť svoj čas. Bojím sa, že dávno zabudnuté povinné návštevy izieb revolučných tradícií a pamätníkov neznámeho padlého vojaka zajtra reinkarnujú v podobe návštev centier Don Bosca.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group