ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: K - L dialog
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-01-2005 21:21


"Sefredaktor Lukas Krivosik je slobodomilovny pravicovy liberal , s prehnanym citenim pre fundamentalnych konzervativcov vo svojej redakcii."

Preboha, "slobodomilovny liberal", to snad nie;-)

Ja som konzervativec, mozno liberalny konzervativec, ale stale konzervativec. Moj liberalizmus konci pri interrupciach a drogach. Tam sa pre mna akakolvek slobodomyselnost konci.

Liberal, ak chces dialog, pokojne napis clanok, podpis ho vlastnym menom a tam vyjadri nejake stanovisko. Ja mam medzi konzervativizmom a liberalizmom jasno a necitim potrebu takehoto dialogu. Hoci toto neustale dobiedzanie ma asi naozaj donuti nieco zasadne na tuto temu napisat.

Na dialog treba dvoch, ale my sme tu na PS v takej delikatnej situacii. Redakcia su vacsinou konzervativci a diskutuju tu (neviem ako to je s inymi citatelmi) su vacsinou lavicovi alebo pravicovi liberali.

A vy ako keby ste boli prekvapeni, ze konzervativci pisu konzervativne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group