ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

tino
autor: Lukas Krivosik
pridané: 25-01-2005 21:05


Kamarat, neviem, odkial mas tieto bludy, ale su to ohromne nezmysli.

Ked si vezmes, co hlasaju lavicovi liberali (aby sme to personifikovali - napr. US demokrati), tak vsetky tieto nazory a opatrenia dotiahnute do svojich logickych dosledkov by znamenali komunisticku diktaturu s centralnym planovanim ake bolo tu pred rokom 1989.

Oni budu donekonecna tvrdit, ze to tak nie je a ze komunizmus nenavidia, ale logika toho, co pozaduju je neuprosna.

Na druhej strane, vezmime si konzervativnu pravicu. Znizovanie dani a zmensovanie priestoru pre stat, dotiahnute do najkrajnejsich dosledkov by skor skoncilo v akejsi libertarianskej utopii, ale nie v korporativno-socialistickom systeme Hitlerovho Nemecka.

To iste ochrana zivota (interrupcie, eutanazia). Asi tazko by ochrana zivota mohla viest k zabijaniu.

Krestanstvo! Hitler casto vravieval, ze po zniceni zidov, zlikviduje aj krestanov, lebo ide podla neho o "zidobolsevicku vieru". Otto Skorzeny mal dokonca uniest papeza.

To iste narodny stat. Hayek tvrdil, ze narodny stat skor zaruci slobodu, nez nejaka neprehladna nadnarodna organizacia typu EU. A jeho napodobnovatelia, Klaus a Thatcherova sa toho drzali.

Aj my si slobodu uchovame skor v ramci Slovenskej republiky ako v ramci socialistickeho europskeho superstatu.

Ako prvy formuloval myslienku, ze fasisti a nacisti su "pravicovi extremisti" Franz Neumann, marxisticky emigrant v Amerike. Kto tento blud po nom opakuje sa sam vyfarbuje.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group