ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

pis o tom comu rozumies
autor: tino
pridané: 25-01-2005 15:00


Hitler ze bol socialista? Zo socialistami mal spolocny akurat nazov v svojej strane. Ty asi myslis ze sa so socanmi zhodoval v miere ingerencie statu do spolocnosti ze? Lenze socialna kontrola a brutalne zasahovanie statu do mnohych stranok spolocenskeho zivota nie je socialisticky vymysel. Priklady toho najdes uz davno pred vznikom socializmu a na priklade pravicovych diktatur po nom.
Lavica od pravice sa odlisuje ideovymi vychodiskami a nie tym ci zasahuje do spolocnosti ci ne. Akurat nasa politicka situacia budi iluziu ze tak tomu je lebo proti sebe stoja soc. demaci vs. konzervi. A ty socdemaci predsa len presadzuju vecsiu miru zasahov statu.
Takze analogia HITLEROVI a LENINOVI bratranci je spravna.
A co sa tyka kultury tak liberali maju rozhodne lepsi vztah k nej. Kultura potrebuje slobodu a nove podnety aby sa rozvijala


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group