ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: it follows me around...
autor: Dewey
pridané: 25-01-2005 8:47


"Akeho Greena zavreli za čo?"
Myslim, ze sme sa zhodli na tom, ze to bolo neadekvatne. Neadekvatna a smutna bola vsak aj snaha obhajit jeho stvave a hlupe vyroky zo strany druhej.

"Vo Francúzsku zakázali nosenie náboženských symbolov."

Nabuduce to uz bude len o ...vo Francuzku zakazali nabozenstvo....zakazali nosenie nabozenskych symbolob detom a do skoly...je to rozhodnutie minimalne diskutabilne, existuju zavazne a dobre argumenty z oboch stran...je dolezite zdoraznit, ze sa bavime o detoch, takze tu je skutocne otazka, co vlastne z pohladu deti znamena nabozenska sloboda...

"A to už nehovorím o politickej korektnosti"
Vacsinovy skostnately system, zial...akurat sa cudujem, ze ste ho tu este nanapadli...jeden z mala ludi, kto to robi a velmi vecne je zial len ten hnusny zelenac Nader, ked uz koli nicomu, ten uz toho tiez narozpraval, tak koli tomuto mu patria moje sympatie.

"asistencie liberálneho brainwashu."

spojenie - Liberalny brainwash - ze Ta usta nebolia :-)

"Toto všetko sú prejavy vyháňania náboženstva z verejného života, aby sa nakoniec mohlo vyhnať aj z toho súkromného (veď to predsa nie je žiadne tajomstvo, komanči robili to isté)."

Toto dobre rozobral jednokto, skoda teda dalej rozvijat.

"Pravda, u nás tak ďaleko ešte nie sme, možno aj preto, že na Vnútre sedí normálny minister."
U nas sme este dalej, zo skol sa vytvaraju institucie ktorych cielom je indokrinacia a ktore sluzia zaujmom jednej posvatnej a nespochybnitelnej autority, ktora si vladne mimo dosah tych, ktory ma ambiciu zastupovat...a nikto vlastne netusi a je zaujmom, aby to nebolo zrealnene, koho a kolko ludi vlastne zastupuju, lepsie sa totiz poukazuje na nejaku krestansku/ katolicku tradiciu, na vysoky pocet veriacich, ale tazsie na tych, co maju zaujem priamo podporovat a podriadit sa takejto institucii...


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group