ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: it follows me around...
autor: jednokto
pridané: 24-01-2005 17:55


čo sa týka desatora v súdnych sieňach v USA - podľa mňa je to správne. Sudca by sa mal držať zákonov, princípov práva a spravodlivosti, judikátov. Nie náboženských postulátov. Tých je v Biblii habadej. Okrem toho, ako by som mohol ja, neveriaci, v dobrej viere prisahať na Bibliu, že budem hovoriť pravdu a nič než pravdu?

Skús sa na americkom súde oháňať, že nejakú informáciu ti zvestoval Boh a že si ju neukradol šéfovi zo sejfu, alebo skús na Boha obrátiť ako na dôkaz alebo vysvetlenie. V lepšom prípade dostaneš poriadkovú pokutu, v horšom pôjdeš do blázinca alebo ti to priťaží u bigotého sudcu, ktorý to bude brať ako urážku.


Okrem toho dúfam, že sa dožijem toho, že v bankoviek zmizne "In God we trust"


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group