ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

K - L dialog
autor: liberal
pridané: 24-01-2005 13:45


Od PRAVEHO SPEKTRA som ocakaval nieco podobne , ako ty, a navyse aj cosi ako moznu platformu pre buduce zlepsenie vztahov medzi tymito dvoma ideologiami. Stale ich povazujem za potencialnych spojencov ( ak aj nie strategickych, tak aspon taktickych ). Zial, slovenski konzervativci su prilis fundamentalisticki , a na tomto fore sa fundamentalisticky konzervativizmus obdivuhodne stavia do opozicie ku pravemu liberalizmu, obcianskym a ludskym slobodam. Sefredaktor Lukas Krivosik je slobodomilovny pravicovy liberal , s prehnanym citenim pre fundamentalnych konzervativcov vo svojej redakcii.
Tato kombinacia by teoreticky mohla viest k zaujimavemu dialogu o liberalno - konzervativnych vztahoch, tu vsak vidim z nejakeho dovodu obavy z takehoto dialogu .

Mam sukromne diskusie s velmi aktivnym katolikom - intelektualom, ktory ma aj nejake katolicke VS vzdelanie, ale je menej fundamentalisticky ako niektori redaktori PS. Jan Dinga sice uz v nazve svojej temy ROZLISUJE liberalov, ale v texte to prilis nezdoraznuje - skor ich vidi jednotnu lavicovu protinabozensku masu.
Liberalom namiesto poziadavky na SLOBODY pripisuje toleranciu, hlavne toleranciu k zlu, ba az obmedzovanie slobody.

Zial, redakcia PS ma zatial nepresvedcila, ze je hniezdom pre liahnutie myslienok slobody.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group