ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

it follows me around...
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 24-01-2005 13:15


No už v tých rakciách mám celkom slušný bordel, tak tu je môj posledný komentár k môjmu článku:

Liberálne zákony obmedzujú náboženské slobody - ako? Akeho Greena zavreli za čo? Vo Francúzsku zakázali nosenie náboženských symbolov. Celú túto vadnú legislatívu budeme o chvíľu preberať z EÚ. Ale najsilnejšiu kávu majú aj tak v Amerike. Tam sa musí väčšina prispôsobovať menšine. Zákaz modlenia na školách, koniec vianočných besiedok, zo súdnych siení miznú staré tabule s desatorom (zákonnými nariadeniami!!!), v nemocniciach rušia kaplnky, lebo keby tam zablúdil nejaký inoverec, mohol by sa z toho aj posrať. A to už nehovorím o politickej korektnosti – merry Christmas je už urážlivé a netolerantné označenie koncoročných prázdnin. Heterosexuáli nie sú heterosexuáli, ale non-gay persons... A celé sa to deje za asistencie liberálneho brainwashu. Toto všetko sú prejavy vyháňania náboženstva z verejného života, aby sa nakoniec mohlo vyhnať aj z toho súkromného (veď to predsa nie je žiadne tajomstvo, komanči robili to isté).

Pravda, u nás tak ďaleko ešte nie sme, možno aj preto, že na Vnútre sedí normálny minister.

A komentár k interrupciám by som zavŕšil citátom Roberta Caseyho: "When we look to the unborn child, the real issue is not when life begins, but when love begins."


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group