ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: Len jedna vyhrada
autor: jednokto
pridané: 24-01-2005 11:24


toto je vskutku ďalšia perla. Takže interrupcie sa zavádzali aj vďaka silnému brainwashingu zo strany liberálov? Autor asi zabúda, že interrupcie tu boli dávno pred tým, ako sa začal písať náš letopočet. Že by mali liberálne myšlienky také staré korene?

Pokiaľ máš na mysli pod "zavádzaním interrupcií" reguláciu interrupcií zákonom alebo inými predpismi, tak v prvom rade s tým prišli "konzervatívci", ktorí povedali že nie a basta, lebo Boh to tak nechce. Reakcia tých ostatných bola prirodzená - pokiaľ boli doteraz, tak kde je dôvod, aby neboli aj naďalej (inak paradoxne silno konzervatívny argument, nie?) a je namieste mať výnimky, nakoľko vieme z histórie, že čo sa týka konzervatívneho štýlu poctivého bohabojného života, bohabojní konzervatívci boli väčšinou prví,ktorí ho porušovali. Príklady? Nuž ja mám rád príklady - vieme svoje o zvrhlých pápežoch, o tajných potratoch v kláštoroch atď. Ak má niekto záujem na linky, tipujem že na internete ich za pol hodinu nájde dosť.

Celá diskusia nieje o zákaze interrupcií, to uzná hádam aj sám autor. Pretože pochybujem, že by sa našiel niekto, kto by zakazoval interrupcie v akomkoľvek prípade. Dokonca v poľsku je interrupcia za istých okolností dovolená.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group