ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: ano, presne tak
autor: jednokto
pridané: 24-01-2005 11:00


vskutku ma tento článok prekvapil. Na PS som začal chodiť kvôli tomu, lebo na slovenskom internete mi chýbala nejaká serióznejšia debata o konzervativizme, liberalizme a v súvislosti s nimi najmä o riešení spoločenských otázok z pohľadu týchto dvoch prúdov. Zdalo sa mi, že PS je isté zoskupenie ľudí,ktorí vedia viesť debatu na úrovni, avšak tento článok vo mne vzbudil dojem, že nejde o debatu alebo argumentáciu, ide o propagandu. Účelovo skreslené tvrdenia, poprípade hnusné lži. Tento článok je argumentačne aj obsahovo tak zlý, ako keby ho písali ortodoxní komunisti. Len to je v inej farbe, tentoraz červenú vystriedala hnedá.Samozrejme, pokiaľ cieľom nebolo prispieť k debate, ale rozvíriť vášne a goebbelsovsky oprášiť pojem ideologického nepriateľa, pretože v takom prípade je článok skvelý.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group