ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

Ano interrupciám a NIE trestu smrti nie je nekonzistentné
autor: jednokto
pridané: 24-01-2005 10:25


z veľmi vednodúchého dôvodu. Autor reakcie Jano pozaudol na jednu dôležitú vec a to na termíny, z ktorých sa vychádza. Pokiaľ budeme vychádzať z premisy, že 45-ročný dospelý človek odsúdený na smrť je presne taký istý človek ako týždenný zhluk buniek v maternici, tak je naozaj nekonzistentné presadzovať interrupcie a zakazovať trest smrti. Ak však si reálne priznáme, že do určitého obdobia (lehoty nechám na lekárov) plod nie je človekom, nakoľko to je zhluk buniek, tak už je konzistentné tvrdiť, že v záujmy práv matky sú dôležitejšie ako záujem na podpore tohto zhluku buniek a zároveň tvrdiť, že ústavou garantované právo človeka na život by malo byť zacované, najmä ak ide o riziko, že človek bude popravený nevinne.

Ja by som sa rád opýtal autora, či si skutočne myslí, že predvčerom opelený kvet jablone je jablko.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group