ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: Len jedna vyhrada
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 23-01-2005 22:13


Netreba ale zabúdať na to, že zavádzanie interrupcií do praxe sa dialo za dôkladného brainwashingu liberálnych médií. Preto má dnes k tomu väčšina spoločnosti taký postoj, aký má. Čo by som sa ale ja rád opýtal napríklad takej Pietruchovej... Je toto sloboda? Pretože to je praktická stránka toho, o čom sa tu my teoreticky bavíme...

Zaujímalo by ma, čo by bolo efektívnejšie riešenie ako zákaz - azda osveta? To by podľa mňa malo pomerne malý efekt (však vlastne aj dnes to má malý efekt). Viem, že pre libertariána toto ako argument neobstojí, ale dôležitý je aj morálny rozmer. Sám si priznal, že život je predsa len vyššia hodnota ako všetko ostatné. To by malo byť reflektované aj v práve.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group