ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: Len jedna vyhrada
autor: Peter Surda
e-mail: shurdeek@routehat.org
pridané: 23-01-2005 19:12


> Vážim si slobodu, ale tú interrupcie rozhodne nesymbolizujú.
Vacsina ludi s tebou nesuhlasi. Ked tento fakt konzervativci nezohladnia, vypomsti sa im to, a nielen im. Odporucam hladat alternativne riesenia obmedzenia interrupcii ako ich zakaz. Je dokonca mozne, ze existuju efektivnejsie riesenia, aj ked sa zohladni len pocet interrupcii a vsetky ostatne efekty sa budu ignorovat.

Pri takom velkom vyskyte interrupcii vobec nie je jasne, ze ich nelegalnost bude mat zelany efekt (to je prakticka cast), a je otazne, ci je spravne nutit robit stvrtinu zien nieco proti ich presvedceniu (to je ta moralna cast).

Ci je interrupcia najvacsim omylom spolocnosti nie je otazka, ktoru ma vyriesit zakon. Tuto otazku si musi vyriesit spolocnost sama, zakon tuto ulohu suplovat nedokaze.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group