ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: mna pobavila...
autor: Lukas Krivosik
pridané: 23-01-2005 18:47


Neviem, ci by som to nazval rovnost sanci. Skor by nam malo ist o normativnu spravodlivost. Ludia na Slovensku by kludne obetovali socialnu spravodlivost, keby videli, ze fungovat zacala aspon ta normativna, teda, ze pre vsetkych platia rovnake pravidla hry.

Zato, ze to tak nie je mozu primarne rozne estebacko-korupcne kauzy SDKU a ANO.

Pokial ide o tych "Hitlerovych bratrancov", to je "opravdu hluboke nedorozumeni". Nacisti su oznacovani za "pravicovych extremistov". Ja sa pytam: su nacisti fanatickejsi zastancovia Boha, vlasti a slobodneho trhu? Nie, nie su!

Ten nazor, ze narodny socializmus je "pravicovym extremismom" vymyslel nemecky marxista Neuman, ktory sa cez vojnu uchytil na newyorskej univerzite. Touto kamuflazou chcel odlakat verejnost od faktu, ze narodny socializmus je stale len socializmom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group