ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: Len jedna vyhrada
autor: Peter Surda
e-mail: shurdeek@routehat.org
pridané: 23-01-2005 14:46


> Pokiaľ je 23% tehotenství umelo prerušených, je to pre mňa skôr argument za to, aby sme to okamžite sekli.
Aha, takze ty chces "prevychovat" spolocnost (co sa mimochodom casto vytyka lavicovim liberalom :-)). Libertarianizmus hovori, ze toto sa v ziadnom pripade nemoze riesit zakonom, je to najhorsi mozny sposob, je to neefektivne a nemoralne.

> Mimochodom, keby cirkev oficiálne uznala antikoncepciu, bolo by to jedným veľkým klincom do jej rakvy.
Cirkev tu vydrzala uz 2tisic rokov, a zmenila niektore dogmy, napriklad geocentricky system, postavenie zien, slobodu vierovyznania atd. Podla mna tie predstavy neboli zmenene kvoli tomu, ze zrazu si cirkevni prestavitelia mysleli, ze je to inac, ale jednoducho preto, ze si to vyziadala spolocnost a okolnosti. Teda prisposobili sa. Ci sa to tak udeje aj v pripade antikoncepcie, neviem, a uprimne povedane ma to ani nezaujima, je to vsak mozne.

Faktom je, ze vacsina ludi, aj veriacich, predmanzelsky sex povazuje za normalny, a nevyzera, ze by sa na tom nieco v buducnosti zmenilo. Odmietanie antikoncepcie je podla mna len strkanim si hlavy do piesku.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group