ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: Len jedna vyhrada
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 23-01-2005 12:14


Pokiaľ je 23% tehotenství umelo prerušených, je to pre mňa skôr argument za to, aby sme to okamžite sekli. Pokiaľ by to bolo tvoje spomínané 1%, tak by to až tak neponáhľalo... Však je to logické - máš to ako s tými vraždami a krádežami - čím je ich viac, tým tvrdšie a akútnejšie to treba riešiť. Pokiaľ by sa na Slovensku stala jedna vražda ročne, polícia by sa mohla kľudne zameriavať na potláčanie iných druhov trestnej činnosti. A nerobme si ilúzie, počet interrupcií klesá, lebo klesá počet tehotenstiev, resp. počet narodených detí.

Mimochodom, keby cirkev oficiálne uznala antikoncepciu, bolo by to jedným veľkým klincom do jej rakvy. Cirkev nemá čo akceptovať liberálny lifestyle, preto si hovorí cirkev.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group