ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: negatíva vs. pozitíva
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 23-01-2005 0:36


Zase raz sa to poriadne zamotalo a zase raz sme sa nedopátrali ku konsenzu. Tak by som pri svojej poslednej reči rád dodal: zákaz interrupcií síce postihne všetky tie oblasti, ktoré si popísal, to však rovnako spôsobí aj jej podstúpenie (zdravotné riziká, sociálne problémy, medziľudské vzťahy...), možno ešte vo väčšom rozsahu (keď sa dospelá žena začne zamýšľať nad tým, čo vlastne urobila ako teenagerka).

No a potom je tu to, čo som spomínal na začiatku-fotky po tých zákrokoch... Je azda to obraz slobody jednotlivca? Veď to je rovnaká absurdita, ako keď Stalin básnil o slobode robotníckeho ľudu, zatiaľ čo ten umieral v gulagoch od hladu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group