ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: negatíva vs. pozitíva
autor: Peter Surda
e-mail: shurdeek@routehat.org
pridané: 23-01-2005 0:19


Ako "materialne" statky? Hej, je dolezitejsi. Su vsak aj nematerialne statky, napriklad sloboda, laska, utrpenie. Je zivot dolezitejsi ako tieto? Na tuto otazku uz odpovedat neviem, resp. si myslim, ze univerzalna odpoved neexistuje. Moj hlavny filozoficky inspirator(-ka) Ayn Rand tvrdi, ze na obranu slobody (a len v tom pripade) je zivot mozne vziat, nenarodene dieta za zivot nepovazovala a teda bola zastankinou interrupcii.

Podobne je to s "mnozstvom" a "kvalitou" zivotov. Je zivot dvoch dospelych muzov dolezitejsi, ako zivot jedneho dietata? Je zivot zlodeja dolezitejsi, ako zivot ucitela? Ani na tuto otazku odpovedat jednoznacne neviem.

Ten clanok od Jocha si precitam, on mava velmi zaujimave.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group