ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: negatíva vs. pozitíva
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 22-01-2005 23:57


Ale, ale... Dosť vyhýbavá odpoveď-čakal som niečo lepšie:) . S tou Severnou Kóreou máš zrejme pravdu. Žiť celý život v koncentráku to nie je život...

Čo sa týka vzťahu interrupcií a trestu smrti, výborne o tom píše Roman Joch na http://www.prave-spektrum.sk/article.php?5...

Konzistentný názor je NIE interrupciám a NIE trestu smrti (nikto nesmie byť pozbavený života). Rovnako je konzistentný ÁNO ÁNO. Názor ÁNO interrupciám a NIE trestu smrti je samozrejme absolútne nekonzistentný. Názor NIE interrupciám a ÁNO trestu smrti ale konzistentný je, pretože za legitímne sa dá považovať zbavenie vinného života ako trest za zločin, kdežto zbavenie nevinného života už legitímne nie je.

Ale k veci: Si schopný jasne odpovedať na otázku, či je život viac ako materiálne statky?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group