ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

RE: negatíva vs. pozitíva
autor: Peter Surda
e-mail: shurdeek@routehat.org
pridané: 22-01-2005 22:30


Aha a este nieco:

> Čiže to najhoršie, čo sa môže stať, keď sú interrupcie ilegálne je,
> že sa nespravodlivo potláča slobodná voľba...
To nie je celkom tak. Okrem potlacania slobodnej volby sa sposobuju naklady na presadzovanie tejto pravnej normy v praxi, odliv penazi do uz spomenutej organizovanej trestnej cinnosti resp. liberalnejsich susednych krajin, v pripade prevedenia nelegalneho potratu sa zvysuje zdravotne riziko pre zeny rozhodnute pre interrupciu, tiez im priraba socialne problemy a ma negativny vplyv na medziludske vztahy, vytvara sa priestor pre korupciu v zdravotnictve atd. Mozem akceptovat argument, ze oproti zachranenym zivotom je tato cena podla krestanskeho presvedcenia v poriadku, nemozem vsak akceptovat argument, ze tieto dosledky neexistuju a ze nie su dosledkom nelegalnosti potratov.

Ako som povedal, existuju ine metody na znizenie poctu potratov (bez zasahu statu), a tieto maju omnoho pozitivnejsie efekty.

S pozdravom,
Peter


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group