ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

negatíva vs. pozitíva
autor: Jano
e-mail: jano@whoever.com
pridané: 22-01-2005 19:50


Vieme, že nevieme kedy presne ten život začína. Ak sú interrupcie legálne, je teda možné, žena jej vykonaním len využíva svoju slobodnú voľbu, nemožno však tiež vylúčiť, že tá slobodná voľba zabíja človeka. V prípade, že interrupcie štát úplne zakáže, je možné, že štát nespravodlivo potláča slobodu jednotlivca, rovnako ako je možné, že takto zachraňuje život svojich budúcich občanov.

Čiže to najhoršie, čo sa môže stať, keď sú interrupcie ilegálne je, že sa nespravodlivo potláča slobodná voľba, ale najhoršia možnosť, keď sú dnes legálne je, že sa to rovná vražde. Teda: život vs. slobodné rozhodnutie. Poctivejšie riešenie je teda podľa mňa interrupcie úplne vyradiť z bežnej praxe, a najlepšie zákonom, pretože pokiaľ sa bavíme o hodnote ľudského života, články a prednášky nestačia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group