ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

mna pobavila...
autor: Lukas Krivosik
pridané: 22-01-2005 18:12


Mna pobavila tato reakcia. Myslim, ze uz poznam sposob ako rozoznat lavicoveho liberala od klasickeho.

V dielach klasickych liberalov najdeme odkazy a varovania na ludi, ktori si hovoria sice "liberali", ale v skutocnosti su to socialisti.

Na webstranke Hayekovej nadacie je napr. text o liberaloch a "liberaloch", podobne noticky najdeme aj u Misesa ci Hayeka.

Lavicovi liberali naproti tomu popieraju taketo delenie. Nikdy nepriznaju, ze su v skutocnosti len ruzovymi bratmui cervenych...

Inak, obvinenie zo strachu zo vsetkeho noveho, to je akoby sme povedali, ze liberali su nadseni zo vsetkeho noveho. Proste v sebe nesu to naivne nadsenie francuzskych osvietencov z pokroku v domnienke, ze vsetko nove, musi byt automaticky lepsie.

Zaujimave tiez je, ze tak ako sa tesne po revolucii vsetci exkomunisti stavali roduvernymi narodniarmi, tak sa z nich dnes stavaju "liberali".


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group