ISSN 1335-8715

21-01-2005   Ján Dinga   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Nie je liberál ako liberál

Miroslav Kusý sa vo svojom článku (Liberalizmus nepochádza od diabla, ako tvrdia fundamentalisti, SME 10. 1.) snaží dokázať neopodstatnenosť dnešnej kritiky liberálov a tiež nevhodnosť ich označenia ako Leninových bratrancov. Nevedno však, koho myslí pod pojmom fundamentalisti, ani od koho vlastne pochádza inkriminovaný výrok.

Reakcia na príspevok

Zdravim
autor: tino
e-mail: tino18@centrum.sk
pridané: 22-01-2005 17:38


musim povedat, ze pri citani toho clanku som sa dobre pobavil. Pripada mi to ako ideologicky utok proti nepriatelom rezimu z novin 70tych rokov.
Autorovi by som chcel odkazat asi tolko:
1. vyrok ze liberalizmus nepochadza od diabla je podla mna obrazny, takze tym chcel byt len vyjadreny strach pravovernych konzervativcov voci vsetkemu slobodnemu (okrem slobodneho trhu samozrejme).
2.pojmom fundamentalisti autor clanku v SME podla mna mysli vsetkych co maju strach zo slobody a novych veci. ci uz su to islamsky radikaly, konzervativny krestania, drziaci tvrdu liniu, ci samani z amzonskeho pralesa bojaci sa bielych muzov.
3.konzervativci a liberali stali v historii az do vzniku socializmu a komunizmu voci sebe ako opozicne tabory.
Inak vecsinu slobod, ktore mame a ktore autor vyzdvihol ako zasluhu liberalov, boli vydobite prave v boji proti konzervativizmu.
4. pojem "leninovi bratranci" je absolutne scestny a moze logicky pouzivat len clovek, ktory si mysli ze lenin reprezentoval slobodu
koncim heslom:
KONZERVY VSETKYCH KRAJIN, OTVORTE SA!!!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group