ISSN 1335-8715

20-12-2002   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pravica verzus ľavica, I. časť

Prinášame vám prvú časť článku Martina Hanusa o zmysle pravice a ľavice, uverejnenú na stánkach Inzinu, kde vyvolal veľmi kontroverzné reakcie diskutujúcich.

Reakcia na príspevok

bez alternatív
autor: Jozef
pridané: 17-01-2003 16:07


Slovensko v čase transformácie ekonomiky a privatizácie sa stále pohybuje v neštandardnom prostredí. Neštandardnom najmä preto, že vlády vďaka privatizácii majú (paradoxne) peniaze na rozdávanie. Vstupom do EÚ tento zdroj vyschne a vládne pole pôsobnosti vytýči veľmi úzky koridor, ktorý na jednej strane ohraničí minimálny sociálny štandard obyvateľstva, pod ktorého úroveń už nebude možné klesnúť a na strane druhej legislatívne, právne a konkurenčné prostredie v rámci spoločného trhu. Zostane síce priestor pre široké pole predvolebnej agitácie a demagógie naprieč celým politickým spektrom (ľud potrebuje chlieb a hry), no optimálny vládny manažment (ak taký vôbec existuje) bude mať len jednu alternatívu s názvom ekonomická katastrofa.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group