ISSN 1335-8715

15-12-2004   Imrich Gazda   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

Umierajúci Západ

Pomenovať veci otvorene a pravdivo nie je vôbec jednoduché. Vyžaduje si to nielen fundovanú znalosť problematiky, ale aj odvahu a značnú dávku zdravej drzosti. Skĺbenie týchto prvkov však môže priniesť veľké ovocie. Platí to aj o knihe Patricka Buchanana Smrť Západu.

Reakcia na príspevok

Mam pochybnost
autor: PeterS
pridané: 16-12-2004 10:15


Na toto sa da napisat len jedno: "Dejiny pisu vitazi".
Celkom mi tieto uvahy nie su jasne napr. na pozadi vojny v Iraku. Saddam je v base, alkaida sa nenasla a ani WMD. Napriek tomu cerstve spravy zo vcera... ktore vyzeraju o trosku inak, nez by asi malo vyzerat obycajne zvrhnutie diktatora. Cize, vcera sa realizoval najvecsi doterajsi utok na Fallujah, ktoreho sa zucasnilo 400 tankov, 200 obrnenych vozidiel, 4000 us vojakov a neznamy pocet irackych sil. Cielom bola stvrt an-Nazal - centrum odporu.
Utok zacal o 10.30 s tym, ze cca po 15 min. bojov zdrhli z bojiska iracke sily. Sucasne s tym prislo i k piesocnej burke... O 15,15 boli boje zastavene a z us strany zaznela poziadavka, aby si mohli ist pozbierat mrtvych a zranenych. Boj skoncil stiahnutim sa us jednotiek na vychodzie pozicie. Straty nie su jasne, na us strane to moze byt do 90 ks tazkej techniky.
Mozno pre niekoho prekvapujuce, ale utok 400 tankov na "opustene" mesto mensie od Bratislavy... no, naozaj ten zapad nema ani trosku masla na hlave? Alebo je to este stale v intenciach zelani irackeho ludu?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group