ISSN 1335-8715

26-12-2002   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pravica verzus ľavica, časť II.

V minulom článku som skonštatoval, že i napriek veľkej zaťaženosti pojmy pravica a ľavica, ktoré nežijú vo svete vypreparovaných definícií, oddeľuje predsa jasná čiara. Tá je miestami možno rozmazaná, no inokedy vystupuje veľmi čitateľne.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: Mišo K.
pridané: 02-01-2003 19:26


Pán redaktor, s Vašich článkov možno vyčíať, že ste pre privatizaciu štátneho majetku. O tejto téme by som sa s Vami ešte chcel porozprávať tak mi prosím napíšte Vaše argumenty a potom Vám na ne aj odpíšem môj názor.

Čo sa týka komunistov myslím si, že by bolo pre Slovensko veľmi škodlivé keby sme sa vrátili k dobám dávno minulým, ale len kvôli tomuto faktu nemožete odsudzovať ostatné politické strany. V dnešnej dobe, keď si už snáť všetci uvedomili, že toto obdobie, bolo obdobím úpadku, teroru a zastrašovania by som si nedovoliť odsudzovať polovicu politického spektra a obviňovať ich s vytvárania "podhubia" pre návrat ku komunizmu. Bolo by to predovšetkým hlúpe s ich strany prezentovať sa týmto obdobím. A pán redaktor, odsudzovať niekoho na základe iných je dikriminácia proti ktorej tak vášnivo bojujete, nie?

A nakoniec, čo sa týka anarchie:
Medzi občanom a štátom, v ktorom žije existujú určité pravidlá nazývané ZAKONY, ktoré fungujú tak za demokracie ako aj za komunizmu a musíme ich všetci rešpektovať bez ohľadu na vek, rasu a bla bla bla. V súčasnosti v našej krajine ani v inej krajine Strednej či Západnej Európy neexistuje strana, ktorá by propagovala vládnutie bez zákonov, pretože už aj malé diaťa vie, že bez zákonov by sa len ťažko udržiaval prosperujúci štát alebo hoci aj celá naša spoločnosť. Ak sa s tým nevie niekto stotožniť skontaktujte sa prosím s ústredím ČSAF.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group