ISSN 1335-8715

26-12-2002   Martin Hanus   Ideológia   verzia pre tlač

Pravica verzus ľavica, časť II.

V minulom článku som skonštatoval, že i napriek veľkej zaťaženosti pojmy pravica a ľavica, ktoré nežijú vo svete vypreparovaných definícií, oddeľuje predsa jasná čiara. Tá je miestami možno rozmazaná, no inokedy vystupuje veľmi čitateľne.

Reakcia na príspevok

RE: ...
autor: Martin Hanus
pridané: 30-12-2002 23:58


K tej privatizacii: zakladnou slobodou je vlastnit majetok, v nasom pripade ide casto o majetok, ktory bol statom skonfiskovany, resp. vytvoreny na naklady celej spolocnosti. Prave slobodny trh a sukromne vlastnictvo je najlepsim predpokladom pre naplnenie potreby pracovat a pracu si slobodne vyberat.

Neprovnavam komunistov s demokratickymi socialistami, lisia sa v umysloch a prostriedkoch, napokon aj v cieloch. To vsak neznamena, ze socialisticke idey nie su nebezpecne. Su - pretoze vytvaraju podhubie pre tie komunisticke.

K hodnotam a anarchii - jednotlivec si ma podla Vas osvojovat hodnoty v zavislosti od statu? Take sme uz mali. Zakony statu maju byt odrazom hodnot spolocnosti (jednotlivcov), nie naopak. Opak sa rovna svojvoli a diktature.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group