ISSN 1335-8715

13-11-2004   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Pozvánka na stretnutie s nami

Klub žurnalistov Gilberta Keitha Chestertona vás pozýva na prezentáciu konzervatívno-liberálneho e-zinu Pravé Spektrum a na prednášku „Európska únia a ľavicový liberalizmus“, ktorú si pripravil editor Pravého Spektra, novinár a germanista Martin Hanus.

Reakcia na príspevok

Dve otazky.
autor: Zolo
pridané: 19-11-2004 18:37


Uz komanci vedeli, ze lepsie sa venovat ideologii ako ekonomike. Ideologia je tazsie meratelna. Chudnutie penazenky je vsak lahko pozorovatelne.

Dalsia otazka je anglosaskej povahy, a jej vplyv na ekonomiku zodpovednost. Zasa ide o otazku prednosti ideologie ci ekonomiky. Protestanti si prisposobili aj nabozenstvo ekonomike. Katolici nie. Katolicka cirkev plodi ekonomickych mucenikov. Protestanti sa organizuju za ekonomickym cielom. maju radi male spolocenstva. Mozno to odraza ich namornicku psychiku.

Ta psychika vyzaduje spolupracu, vzajomnu pomoc, a rychle jednanie. Samozrejme v strede oceanu bez posvatenia centralou. Ci uz v Londyne ci Vatikane.

My vsak musime tlacit ekonomicku zodpovednost. Emigranti s nou nemaju problem. Z toho predpokladam, ze ani obcania na uzemi SR. Pokial im v tom nebude branit cirkev, konzervativci, zahranicne firmy a i.

Nedavno som si vsimol heslo "Proletari vsetkych krajin vylizte mi prdel". To je vynikajuce heslo. Zial my, cez rozne investicie do automobiloveho priemyslu robime pravy opak. Tvorime novu triedu proletarov. Tak sa kapitalizmus sudruhovia nevybuduje!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group