ISSN 1335-8715

13-11-2004   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Pozvánka na stretnutie s nami

Klub žurnalistov Gilberta Keitha Chestertona vás pozýva na prezentáciu konzervatívno-liberálneho e-zinu Pravé Spektrum a na prednášku „Európska únia a ľavicový liberalizmus“, ktorú si pripravil editor Pravého Spektra, novinár a germanista Martin Hanus.

Reakcia na príspevok

RE: Wesley? NIE !
autor: Filip Glasa
pridané: 19-11-2004 11:17


Preco si KDH zaklada viac na krestanstve ako na ekonomike?Myslim si ze u konzervativcov, nie len na slovensku, je krestanstvo na prvom mieste, ekonomika az dalej.Preto aj KDH viac zaujima moralka, ako ekonomika, politici KDH a konzervativci viac studuju krestanske texty ako ekonomicke.Pravicovy liberal/libertarian naopak, a na prve miesta posadi ekonomiku.
Druha vec je, ze v celej europe, si ludia asi nemali kde vypestovat vztah k slobodam a osobnej zodpovednosti za svoj zivot, ako to vidis anglosaskom svete.V celej europe sa vzdy budu chciet ludia obracat viac na stat ako na seba sameho.Kde je v europe (skryta)tradicia liberalnej ekonomiky?
Nemozes chciet od volica ci politika presadzovanie liberalnej ekonomiky, tak ako si to predstavujes ty, pripadne ako si myslime ze by to mohlo idealne fungovat.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group