ISSN 1335-8715

13-11-2004   redakcia   Rôzne   verzia pre tlač

Pozvánka na stretnutie s nami

Klub žurnalistov Gilberta Keitha Chestertona vás pozýva na prezentáciu konzervatívno-liberálneho e-zinu Pravé Spektrum a na prednášku „Európska únia a ľavicový liberalizmus“, ktorú si pripravil editor Pravého Spektra, novinár a germanista Martin Hanus.

Reakcia na príspevok

RE: Sexy Pope®
autor: PeterS
pridané: 16-11-2004 22:18


Celkom zaujimave je, ako cudne sa mlci, ze v poslednej dobe boli katolickej cirkvi opet otvorene dvere k majetkom (pozemky), resp. bolo uz co to prevedene - dalsich 3 mld.
Dtto sa napr. mlci o tom, ze vratene majetky boli casto v prenajme od statu a nie vo vlastnictve cirkvi.
Cirkev dnes moze vlastnit okolo 10 mld. majetku, ked si k tomu date prispevky od statu a moznost neustale sa hlasit k pode (uz vlastnena a moznost opet ziskat zo zasoby neidentifikovatelnej pody hodi cirkvi titul najvecsieho vlastnika pody na SK, nakoniec v celej europe vlastni okolo 25% pody), tak mate odpoved, preco cirkev zatial proti statu nevystupi. Zadrhnete sliepku, co vam znasa zlate vajcia.
Nakoniec tiaz tohoto hriesneho majetku asi sposobuje aj to, ze do socialnej situacie v state cirkev ani nesepne. Vyzeralo by to dost blbo.
Jo, a este ziadne zdanenie, nicoho, ziadne uctovnictvo, ziadna evidencia, dokonca ani majetku... ani prispevkov v kostole. Toto je krasny komunisticky zivot. Skuste ziadat nadmerny odpocet alebo prestahovat sidlo, hned su u vas z DU.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group