ISSN 1335-8715

09-12-2001   Martin Hanus   Rôzne   verzia pre tlač

ABSURDISTAN IV.

Bez komentára...

Reakcia na príspevok

Eurofederalisti - buďte úprimní!
autor: Martin Hanus
e-mail: mhanus@nextra.sk
pridané: 10-12-2001 16:38


Myslím, že konfrontácia príslušných citátov naozaj nepotrebuje komentár. Je tragédiou, kam sa zvrhla diskusia o tak zásadnej veci, ako je integrácia do EÚ. Väčšina politikov (samozrejme nielen českých) si pestuje pokrytecký, veľmi pohodlný jazyk.
Ak sú všetci tí Havlovia, Kuhnlovia, Kukanovia, Dzurindovia naozaj takí veľkí a zanietení Európania, nech to povedia jasne a bez ohlupujúcich báchoriek.
Nech jasne povedia: Sme za európsku federáciu so všetkými dôsledkami, sme za jednotnú menovú, fiskálnu, daňovú politiku, sme za to, aby sa o základných politických otázkach rozhodovalo v Bruseli väčšinovým hlasovaním, t.j. sme za to, aby sa výrazne oslabil národný štát, sme za to, aby základnou úrovňou politicko-ekonomického rozhodovania bola centrálna vláda v Bruseli, sme za to, aby sa z tradičných národných štátov stali provincie so silnými regiónmi.
Neviem o žiadnom politikovi, o žiadnej politickej strane, ktorá by niečo takéto mala vo vlastnom programe. Je nehorázne, ak práve títo politici spochybňujú verejné, jasné, zrozumiteľné stanoviská ODS a Václava Klausa, stanoviská, ktoré obhajujú základný princíp, základnú garanciu slobôd - národný liberálny štát s jeho suverenitou.
Nech jasne povedia: Tento štát si neprajeme, neprajeme si rovnocennosť v medzivládnych vzťahoch, chceme jeho demontáž.
Toto však nikto nepovie - čo mal asi tak Klaus na mysli pod plíživou, kradmou unifikáciou?


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group