ISSN 1335-8715

28-10-2004   Jaroslav Daniška   EUtópia   verzia pre tlač

Turecku treba povedať NIE

Turecko je krásna krajina plná starých a nádherných pamiatok. Na jej území sa odohrali bezpočty mýtov, legiend, či skutočných antických, kresťanských, byzantínskych alebo križiackych príbehov.

Reakcia na príspevok

RE: inflacia
autor: Dewey
pridané: 29-10-2004 16:33


"“ Este otazocka, a inflacia vam nevadi?"
Mna ano.

"A vzhladom na sucasny monetarny system je jasne kto su ti vinnici. Jednym z nich su banky, ktore vyrabaju nekryte peniaze doslova z nicoho."

Je to v dosledkoch tak, hoci je to zlozitejsie. Nie je celkom pravda, ak by to bola totiz pravda, uz by to tu lahlo. Je sice pravda, ze je nastavena bomba, ale je otazka ci vobec niekedy vybuchne.

"Nuz, prestuduj si historicky vyvoj financnictva. PAPIEROVE peniaze zaviedol STAT , a stat nuti uznavat tieto papieriky ako platobnu formu."
Stat nezaviedol ziadne peniaze. Papierove peniaze zacali fungovat ako potvrdenka o ulozeni zlata, aby ludia so sebou nemuseli koli kazdej vymene vlacit tehly. Vymenili si len papieriky, ktore znamenali ucite mnozstvo zlata ulozenenho v banke.

"Predtym odjakziva fungovali zlate peniaze (resp. striebro) , a vtedy ziadna banka nemohla vyrobit zlato z celulozy. Inflacia je dielom centralnej banky a statu."

Inflacia existovala davno predtym, ako sa objavila centralna banka a "monetarna politka". Stacilo najst viac zlata ako bol prirastok produktu. Pripadne ochudobnit peniaze v obehu.(To vyuzivali feudalne vlady)
Az na urcite obdobia, kedy sa nasli obrovske loziska zlata, a ked panovnici potrebovali vytlct od nizsich tried na zbrojenie, to vcelku bolo zanedbatelne.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group