ISSN 1335-8715

18-11-2002   Martin Hanus   Ficoviny   verzia pre tlač

„Objav“ roka – Fico je socialista!

Predseda strany SMER Robert Fico sa po septembrových voľbách aj slovami neodvratne vrátil tam, kde ako nepoškvrnený mladík začínal – k boľševikom. Novinári a politológovia sa po jeho plamennom parlamentnom vystúpení predháňali, kto prvý si tento „objav“ patentuje.

Reakcia na príspevok

to nie je bolševizmus
autor: Jozef
pridané: 13-12-2002 15:07


Spoločnosť si musí stanoviť priority ako výsledok konsenzu všetkých relevantných politických síl. Slovensko ich stále nemá, ak za také nepovažujeme privatizáciu, vstup do EÚ a NATO. Ak sa medzi priority dostane napríklad rozvoj vzdelanosti, tak pôžičkami študentom a štipendiami sa celý proces končí. Veď načo lákať mladých do škôl, ktoré nemajú zodpovedajúce vybavenie a schopní pedagógovia už dávno odišli za lepšími platmi? Táto spoločnosť umiera na nekoncepčnosť od samotného počiatku transformácie v roku 1989. Štát sa zbavil a stále zbavuje majetku a aj právomocí, no mechanizmy, ktoré mali prevziať jeho funkcie v sociálnej oblasti, v školstve, v zdravotníctve,... krachujú skôr ako boli naštartované. Sen o prosperujúcej spoločnosti (jednotlivci prosperujú)sa nekoná a tí čo z privatizácie vzišli ako víťazi, tvrdia (česť výnimkám), že deliť sa nie je spravodlivé a rovnaké príležitosti boli na počiatku transformácie a viac už nebudú. Toto nie sú pravicové hodnoty v ktoré (medzi nami)aj naďalej verím. A nazvať stav vecí verejných ich pravým menom, nemusí byť ultraľavicovým (bolševickým)prejavom.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group