ISSN 1335-8715

21-10-2004   Jaroslav Daniška   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O defektoch slovenskej liberálnej ľavice

Sklamaní voliči prezidentského kandidáta Martina Bútoru tvrdia, že Slovensko potrebuje novú liberálnu stranu. Podľa toho, čo píšu, majú na mysli ľavicovo-liberálnu stranu, ktorej nepôjde ani tak o výšku daní, ako o ľudské práva, ktoré netreba pred štátom chrániť, ale ich uplatňovaniu aktívne napomáhať.

Reakcia na príspevok

a
autor: levi
pridané: 27-10-2004 18:29


Tazko sa mi posudzuje, nakolko som zatial student, ale myslim, ze ano, pochybuje. Mojzis v debate vynikajuco povedal, ze ak sa ho spytate, ci si dokaze predstavit, ze by prestala fungovat gravitacia, povie, ze vie si to predstavit. Ale stavil by ste sa s nim?

Veda je dobra v tom, ze si neustale kladie otazky, a spochybnuje aj fungujuce teorie. Zakladom fyziky je pozorovanie, nic ine. Teoriu prehlasime za spravnu, ak vyhovuje pozorovaniu. Akonahle najdeme pozorovanie, pri ktorej neplati, teoria sa musi zmenit, ciastocne, alebo kompletne. Vo vede nie je nic iste.

Povedal by som teda, ze vedec slepo neveri v rozum, ale jeho poznanie je zalozene na pozorovani prirody. Matematik je ten, ktory veri v rozum. Matematika je postavena na vlastnych zakladoch, a ako hovori docent Mozer, mozete sa aj rozplakat, aj tak s tym dokazom nepohnete :)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group