ISSN 1335-8715

21-10-2004   Jaroslav Daniška   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O defektoch slovenskej liberálnej ľavice

Sklamaní voliči prezidentského kandidáta Martina Bútoru tvrdia, že Slovensko potrebuje novú liberálnu stranu. Podľa toho, čo píšu, majú na mysli ľavicovo-liberálnu stranu, ktorej nepôjde ani tak o výšku daní, ako o ľudské práva, ktoré netreba pred štátom chrániť, ale ich uplatňovaniu aktívne napomáhať.

Reakcia na príspevok

RE: Este k terminologii :
autor: Dewey
pridané: 26-10-2004 17:53


Ano. Tie nalepky su, v nasich koncinach len prostriedkom ako navodit dojem ciernobieleho sveta. My sme to dobro - oni vsetci su zlo, a medzi zlom sa nerozlisuje. Je. Ak suhlasite s piatimi vecami, ktore presadzujeme my, ale v dvoch date za pravdu tym ostatnym, tak vas supneme k nim, na celo Vam nalepime nalepku, najlepsie taku, ku ktorej vacsina prechovava negativne postoje.(laviciar = komunista = zlo, liberal ktory nachadza, aj ked mozno na zaklade inych ideovych a hodnotovych vychodisk niektore riesenia rovnake ako laviciari = lavicovi liberal = komunista = zlo)

Ak poviete na obhajobu konkretneho riesenia argument A, ale oni(zly) pouzivaju zvratene B, ktore ma aj sirsie dosledky, tak to maju za jedno. Protirgumantacia malokedy smeruje voci Vasmu A(teda to co ste ako argument vyslovili) ale B(to, co by vo vasich ustach radi videli a da sa lahko spochybnit). Mozete sa snazit kolko chcete, vzdy budu vase A prekladat nasilu na B ;-) Len aby ste mohli zostat tym cistym zlom a oni tym jedinecnym dobrom.

"Zial pouzivanie bilagov ubera hlbke politickeho rozhovoru."
Ano.

"Paradoxne je, ze dokonca ludia sami su ochotni seba nalepkovat a tym sa zaradit do nejakeho stada, casto zalozenom na nejasnej terminologii."
Ja osobne sa naplekujem tiez. Aj ked nie koli zaradeniu sa k stadu(tych co sa tak tiez nalepkuju) ale skor opraseniu/uchovaniu hodnot a principov, ktore vo svojom jadre su protikladne k slepemu doktrinarstvu, len mam pocit, ze sa ich ktosi pokusa zneuzit/transformovat na obludu a posvatne len dalsie posvatne doktriny sledujuce konkretnu mnozinu plytkych sukromnych zaujmov.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group