ISSN 1335-8715

21-10-2004   Jaroslav Daniška   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O defektoch slovenskej liberálnej ľavice

Sklamaní voliči prezidentského kandidáta Martina Bútoru tvrdia, že Slovensko potrebuje novú liberálnu stranu. Podľa toho, čo píšu, majú na mysli ľavicovo-liberálnu stranu, ktorej nepôjde ani tak o výšku daní, ako o ľudské práva, ktoré netreba pred štátom chrániť, ale ich uplatňovaniu aktívne napomáhať.

Reakcia na príspevok

popletena terminologia
autor: liberal
pridané: 26-10-2004 12:12


Jaroslav Daniska -
Kazda diskusia je nemozna – autor pouziva taku nekonzistentnu politologicku terminologiu, ze kazda veta sa da vysvetlit dvoma posobami ( alebo sa NEDA vysvetlit ). Takato metoda sice povzbudi ludi z jeho tabora – ale nepresvedci nikoho z inych ideovych taborov.
Klasicky priklad – Zauzivany pojem LAVICOVI LIBERALI - je sam osebe hlupost. VELMI rozsirena hlupost . LAVICOVOST a LIBERALIZMUS sa v principe VYLUCUJU. Siahat ludom na penazenku - -(lavicovost ) je zaroven siahanim na ich SLOBODU (sloboda = liberalizmus ).

Svoj prispevok som zacal pisat oslovenim AUTORA clanku. Az po precitani diskusie som si vsimol, ze autor nezostupil zo svojho piedestalu – chova sa ako klasicky POLITIK , ktory nepotrebuje diskutovat, alebo ako kazatel z kostola – ktory usmernuje svoje ovecky, ale nazory jeho oviec ho nezaujimaju.

Som principialny antikomunista , ale aj proti dogmatizmu Daniskovho stylu. Daniska sa svojimy nazormi nepostavil NALAVO ani NAPRAVO. Postavil sa BOKOM (chrbtom ? ) k problemu.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group