ISSN 1335-8715

21-10-2004   Jaroslav Daniška   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O defektoch slovenskej liberálnej ľavice

Sklamaní voliči prezidentského kandidáta Martina Bútoru tvrdia, že Slovensko potrebuje novú liberálnu stranu. Podľa toho, čo píšu, majú na mysli ľavicovo-liberálnu stranu, ktorej nepôjde ani tak o výšku daní, ako o ľudské práva, ktoré netreba pred štátom chrániť, ale ich uplatňovaniu aktívne napomáhať.

Reakcia na príspevok

RE: Peter!
autor: Dewey
pridané: 25-10-2004 8:46


"Pravica nie je len o ekonomike. Je aj o tradiciach."

"My branime normalnost voci vysinutym socialnym inzinierom."
Neviem co ma blizsie viac k socialnemu inzinierstvu ako snahy podriadit cloveka posvatnym pravidlam, ked je navyse jasne, ze existuje rovnocenna a rovnako humanna alternativa chapania cloveka. To len Ty si beries pravo rozhodnut, ktora z nich je pre vsetkych dobra = pravdiva.

"Mam pocit, Peter, ze si tu naletel propagande liberalnej lavice."
Typicky priklad manipulacie. Presne takto sa manipulovalo a cistila strana pred par rokmi.
Nepohodlnych, hoci zarytych sudruhov, ktory mali hocijako progresivne napady oznacili za burzujov a uz sa to s nimi viezlo. Presne to sa deje. Aj "lavicovi liberalizmus", "klaicky liberalizmus=Hayek", to su tiez len prostriedky na oblbovanie naroda.

Peter:
"Vies hodnoty ake zastavam su asi trochu posunute od praveho spektra. ale nemyslim si ze viera je zakladom pravice, rovnako ako ateizmus je zakladom lavice (kolko ludi najdes takych ako ja a naopak)."
Uplne s Petrom suhlasim.
Pravica/lavica - v dnesnom chapani je predovsetkym o rieseniach a vyhranenosti voci tymto rieseniam. Najviac vidiet tuto vyhranenost vo vztahu stat ekonomika. To je asi tak vsetko co sa da tymito pojmami - a tu sa zhoduju zrejme vsetci politologovia - pokryt. Potom musi nastupit iny rozmer. Konzervativizmus, Liberalizmus, Socialna demokracia, Komunizmus.
Lukas a dalsi sa neustale pokusaju vytvorit dve krabicky, do jednej sa snazi nahradza to a tych, ktory s nim v niecom nesuhlasia, na krabicku napisat emocie vzbudzujuce vyroky a a do druhej hodit vsetko s cim suhlasia a na ne napisat svoje meno.
Dufam, ze to je uz dobre citatelne na tomto praktickom priklade ale pochybujem, ze si uvedomia, co cinia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group