ISSN 1335-8715

21-10-2004   Jaroslav Daniška   Kultúrna vojna   verzia pre tlač

O defektoch slovenskej liberálnej ľavice

Sklamaní voliči prezidentského kandidáta Martina Bútoru tvrdia, že Slovensko potrebuje novú liberálnu stranu. Podľa toho, čo píšu, majú na mysli ľavicovo-liberálnu stranu, ktorej nepôjde ani tak o výšku daní, ako o ľudské práva, ktoré netreba pred štátom chrániť, ale ich uplatňovaniu aktívne napomáhať.

Reakcia na príspevok

RE: mff
autor: PeterS
pridané: 24-10-2004 16:03


Myslim, ze sklamali obe strany. Aj pan "vedec" zo spolku Sizyfos (naznacil, ale nechcel dopovedat, inak ide skor o spolok vedeckych inkvizitorov) bol uplne mimo.
Orientovat sa dnes za pomoci spekulacii z 18. stor. o tom, ci nieco moze vzniknut z nicoho alebo vychadzat dnes z big bengu je asi uroven trabanta oproti rolls-royce (inak minuly tyzden prislo snad uz k definitivnemu popretiu bludu menom big beng).
Prepojenie medzi vedou a vierou neexistuje v tom zmysle ako vieru kaze Vatikan. Ale existuje prepojenie medzi vedou a faktami uvedenymi v Genezis. Najme v oblasti tykajucej sa zivota. Dokaz moznosti existencie neposkvrneneho pocatia, pokial duch ma vlastnosti svetlneho pola, uz uspesne prebehol. Dokonca prebehol i pokus, ze to co mohol duch, nemoze clovek. Vedci iduci dalej, nez je len jednoduchy prenos genetickej informacie zo spermie do vajicka sa museli vysporiadat s velmi neprijemnymi pocitmi.
Viac mozno niekedy inokedy. Niekolko prispevkov dozadu so nakoniec uviedol priblizne ramce, v ktorych sa pohybuje skutocny vyskum a nie ten dezinformacny caj.
Z prevedenych vyskumov vychadzaju iste plusove body pre odporcov potratov. Fyzicky vyditelny hologram - tvar tela buduceho zarodku je vyditelny este pred pocatim. Na druhej strane su ludia veriaci vo Vatikan tymto medzi dvoma kolesami, totizto iste karmicke vyklady tvrdia, ze dusa si hlada svojich rodicov nezavisle na poctati... proste ten hologram je dusa, ktora si vybrala.
Stare narody mali obecne slusne poznatky. Kazdy nieco. Problem zacal, az ked si politici-vladari vymysleli, ze z poznatkov musia vytvorit svoju politicky jedinecnu doktrinu. Tym sa krasny sulad poznatkov dostal do chaosu a dnes musime velmi tazko, cez odpor milionov zaslepenych skladat poznanie o svete nanovo.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group