ISSN 1335-8715

11-10-2004   Dalibor Roháč   EUtópia   verzia pre tlač

Euro ako konštruktivistická mena

Podľa Martina Feldsteina, šéfa ekonomických poradcov prezidenta Reagana, je vznik Európskej menovej únie najvýznamnejšou politickou udalosťou od konca studenej vojny. V dlhom horizonte však jeho výsledkom podľa neho nebude silná Európa, ktorá by bola výzvou pre iné ekonomiky sveta.

Reakcia na príspevok

RE: Euro spolu s Sk
autor: PeterS
pridané: 14-10-2004 14:29


Este netreba zabudnut na to, ze dolar nie je klasickou narodnou menou (tlacenou v statom vlastnenych mincovniach), ale ze si ho US vlada poziciava za urok od FEDu.
A FED napriek reklame je kartel najme 10 bank, ktore su v ramci FEDu najsilnejsie, co zas predstavuje 6 vlastnikov z coho najvecsiu vahu maju Wartburgovci.
Euro najskor dopadne podobne. Vyroba penazi je najlepsi biznis na svete a pochybujem, ze elita Europy odola pokuseniu nehrat sa uz konecne na nejaku nezavislost centralnej banky a nezobrat Euro rovno do svojich ruk, bars aj cez nejaky kartel typu FED, ci EFD "Euro Fuck Dollar". (Tak a mame nove globalisticke heslo pre EU lavicu.)


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group