ISSN 1335-8715

18-11-2002   Martin Hanus   Ficoviny   verzia pre tlač

„Objav“ roka – Fico je socialista!

Predseda strany SMER Robert Fico sa po septembrových voľbách aj slovami neodvratne vrátil tam, kde ako nepoškvrnený mladík začínal – k boľševikom. Novinári a politológovia sa po jeho plamennom parlamentnom vystúpení predháňali, kto prvý si tento „objav“ patentuje.

Reakcia na príspevok

RE: RE
autor: Dewey
pridané: 02-12-2002 11:03


"nuz vsetkym ludom typu 'stat by sa mal postarat' a 'rovnake startovacie ciary' len tolko, socialne citenie je krasna vec a nevidim dovod, preco by sme mali hocikomu branit, aby rozdal svoj majetok chudobnym, ak ho to naplna stastim."
Myslim, ze mu v tomto, v zasade ani nebrani..

"ale nakoniec to dopadne vzdy tak, ze za vzletnymi reci o socialnom citeni je poziadavka, aby sa delil niekto druhy, ktoremu pod hrozbou nasilia ukradneme cast jeho penazi."
V skutocnosti nejde o kradez "penazi", ale realokaciu hodnoty, ktoru tieto peniaze predstavuju. Podobny proces nastva pri tzv. slobodnom uzatvarani pracovnej zmluvy, kedy sa zamestnanec "dobrovlone" vzdava casti hodnoty, ktoru vytvori nad ramec celkovych nakladov v prospech vlastnika VP - zamestnavatela, ktory okrem toho, ze je vlastnikom, nemusi vytvarat ani omrvinku hodnoty.

"a to vobec nie je ani eticke, ani spravodlive a vonkomcom nie socialne, je to obycajna kradez."
Ako ste na to prisli, ze ide o kradez? Respektujete demokraticky zvolenu vladu? Respektujete ustavu a legislativu? Ak ano slovo kradez ani po formalnej stranke neobstoji. Ak to nazyvate kradezou potom treba otvorit slovnik komunistov a zacat utocit na sukromne vlastnictvo, ktore je tiez vymedzene "tymi istymi neosobnymi" pravidlami akym je umoznena redistribucia.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group