ISSN 1335-8715

11-10-2004   Dalibor Roháč   EUtópia   verzia pre tlač

Euro ako konštruktivistická mena

Podľa Martina Feldsteina, šéfa ekonomických poradcov prezidenta Reagana, je vznik Európskej menovej únie najvýznamnejšou politickou udalosťou od konca studenej vojny. V dlhom horizonte však jeho výsledkom podľa neho nebude silná Európa, ktorá by bola výzvou pre iné ekonomiky sveta.

Reakcia na príspevok

Suhlas!
autor: Zolo
pridané: 11-10-2004 17:18


Euro je presne, ako autor tvrdi politickym projektom. Prinasa vsak ekonomicke vyhody. A tych sa amici obavaju.

Uvidime, ako to dopadne. Ale ak bude Euro rast a dolar klesat, tak Europa kupi ekonomicke zdroje USA a s tym aj verejnu mienku, vedcov a propagandistov. Ci sa to stane... tazko povedat. Do buducnosti nevidim. Ale ak zrazu vacsina hluku z USA bude spievat ody na Euro, tak k tomu doslo.

Nezabudnime, ze v minulosti bola amerika europskou koloniou. Dejiny sa obcas opakuju. Staci dostatocne dlha era pokracovania posilnujuceho sa Eura a klesajuceho dolara. Nezabudnime, ze vyse polovice HDP USA je produkovane financnymi instituciami. Iba 5% vyrobou. Bez stabilnej meny, taka ekonomika nemoze prezit.

Nizky dolar nepomoze exportu v krajine, ktora nema co exportovat. Okrem toho znizuje hodnotu aktiv financnych institucii. Tych institucii, ktore by dnes mali radsej aktiva v Eure. Mozno ho aj mnohe maju.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group