ISSN 1335-8715

02-10-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Otrávené vlastenectvo

Tento text je o tom, ako komunisti počnúc Vladimírom Mináčom až po postkomunistu Vladimíra Mečiara poškodili vlastenectvo na Slovensku a nahradili ho akýmsi kurióznym nacionalizmom, ktorý osciluje medzi nekritickým megalomanstvom a komplexom menejcennosti.

Reakcia na príspevok

RE: Povinne vlastenectvo?
autor: Zolo
pridané: 05-10-2004 16:01


Ono je to pekne klast "cloveka" pred "slovaka". Zial taketo sentimentality nie su opatovane. Kazde hrable k sebe hrabu a na taku strategiu iba doplacame.

Nepotrebujeme ziadne ine dovody ani dejinne vyhovorky k vlastenectvu. Staci si uvedomit, ze na vlastenectve sa zaraba a na jeho nedostatku straca. Dokazov z minulosti aj pritomnosti je plno.

Ale ak sa trend zmeni tak si zmenim nazor aj ja. Napriklad zarucene by bolo lepsie keby sme sa spojili s Cechmi a potom spolocne pridali k Nemcom. Nezabudnime, ze Hviezdoslav ani Havlicek Borovsky nekopu v tej istej lige ako Goethe a Schiller a Suchon a Janacek nemaju na Mozarta a Beethovena. K tomu bodu sme sa vsak ani my ani ziaden iny narod na nasej planete nedopracoval. Nebudme hovada!


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group