ISSN 1335-8715

02-10-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Otrávené vlastenectvo

Tento text je o tom, ako komunisti počnúc Vladimírom Mináčom až po postkomunistu Vladimíra Mečiara poškodili vlastenectvo na Slovensku a nahradili ho akýmsi kurióznym nacionalizmom, ktorý osciluje medzi nekritickým megalomanstvom a komplexom menejcennosti.

Reakcia na príspevok

Povinne vlastenectvo?
autor: Peter Spáč
pridané: 05-10-2004 11:35


Clanok je dobry a iste zaujme tych, ktori s tou "pravou" myslienkou vlastenectva ziju. Ked sa vsak zamyslim, a teraz je uplne nepodstatne k akemu narodu patrim, na co mam byt taky hrdy? Mam byt ako Slovak hrdy na to, ze Stefanik bol uzasny politik, vojak a astronom? Mam byt ako American hrdy na to, ze od konca 18.storocia zije moj narod v demokracii? Mam byt ako Egyptan hrdy na to, ze pred tisickami rokov sa nad rozpalenou Saharou vztycili pyramidy? Tento pocit nedokazem pochopit, pretoze ja osobne pred "slovaka" (alebo hocikoho ineho) kladiem "cloveka" a napriek tomu mam rovnako ako kazdy vlastenec rad tuto krajinu. Lenze rovnako mam rad zapad slnka pri plazi niekde na juhu Europy, rovnako rad jem cinske jedla a rovnako rad pozeram nemecke televizne programy. toto je moje "ludske" vlastenectvo

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group