ISSN 1335-8715

18-11-2002   Martin Hanus   Ficoviny   verzia pre tlač

„Objav“ roka – Fico je socialista!

Predseda strany SMER Robert Fico sa po septembrových voľbách aj slovami neodvratne vrátil tam, kde ako nepoškvrnený mladík začínal – k boľševikom. Novinári a politológovia sa po jeho plamennom parlamentnom vystúpení predháňali, kto prvý si tento „objav“ patentuje.

Reakcia na príspevok

Pohlad liberala
autor: Dewey
pridané: 28-11-2002 18:09


“Sám Fico, dnes demokratický politik, by pri svojej mentálnej výbave a vrodenej príčinlivosti proti takejto predstave v duchu ani slovkom nehlesol.”
Netrufam si komplexne hodnotit mentalnu vybavu Roberta Fica, ale Vasu na zaklade precitanych clankov si zhodnotit dovolim. Vase ambicie zdaleka predbiehaju vase vedomosti a schopnosti, pustate z ust emotivne spojenia, nahradzate nimi chybajuce argumenty.

“Fica totiž sloboda nikdy nezaujímala.”
Vas sloboda zaujima? Co je to vlastne vo Vasich ociach sloboda? Je to abstraktny pojem bez obsahu, ktory vkladate do kazdeho druheho suvetia? Nie? Tak aky je jeho obsah…

“Pre socialistov je napríklad sociálna nerovnosť problém, ktorý by mal štát riešiť – ergo zdaňovať, reglementovať a nivelizovať.”
Riesenie prinasaju ludia a stat ako institucia moze byt len prostriedkom. Vztah medzi rovnostou a slobodou resp. ekonomickou rovnostou a politickou rovnostou, politickou rovnostou a slobodou, politickou rovnostou a demokraciou, samozrejme ignorujete, tak ako ignorujete fakt, ze jednotlivec, ako clen spolocnosti, nezije izolovany od odstatnych jednotlivcov...

“Keďže to už dnes vedia aj tí, ktorí predtým až tak neverili, je čas pritlačiť na vládu. Konzervatívna revolúcia v duchu Thatcher a Raegan môže vypuknúť. Ako prvý krok by stačilo zrušiť tripartitu, nebezpečné privilégium ešte nebezpečnejších odborárov, nových kamarátov starého Fica.”
Oslavny chvalospev ako bodka za “hlbokou” uvahou nakoniec. Vase plytke uvahy, ktorym zaiste zatlieskaju elity, ktorych obdiv Vam samozrejme lichoti budu, mat z Vas radost. Mozno sa Vam ujde aj nejake teple miestecko, aby ste sa mohli z vysin este povyseneckejsie krutit hlavou nad neschopnymi hlupakmi zapasiacimi s existencnymi problemami.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group