ISSN 1335-8715

17-09-2004   Marek Hrubčo   Ideológia   verzia pre tlač

Duma bratislavská
Pokus o interpretáciu poézie Egona Gála

Veľmi ma udivil článok Egona Gála „Každý dostal mozog ako nevyvolaný negatív“ (SME Fórum, 7. 8. 2004), najmä potom, čo som si prečítal základné informácie o jeho autorovi. Zarazil ma najmä nejasný odkaz článku, hmlisté pojmy a autorov skrytý relativizmus. Od prednášajúceho na Univerzite Komenského a Inštitúte judaistiky som čakal viac.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia
autor: Dewey
pridané: 23-09-2004 8:33


Marek, ja som explicitne povedal, ze inteligencia nestaci, inteligencia, povedane obrazne prispieva kvalitativne, tym podstatnym je schopnost vzit sa do druheho, teda schopnost, ktorou na rodiel od inych umelych bytosti mal robot Data.
(A priznavam krestanstvu doraz na tuto stranku cloveka - teda schopnost vcitit sa, komunizmus a ranny liberalizmus to nepopieral ale ani tomu neprikladal velku dolezitost, v konzervativizme, aj ked zase nie explicitne to uz najdeme lahsie a pocnuc Millom je to vyrazne pritomne aj v liberalnom mysleni ale chyba to v libertarianizme, vsimnite si)

Sucastou socializacia su samozrejme aj tradicie. Socialna interakcia je inak povedane vzajomne socialne posobenie medzi jednotlivcami. Aj socializacia sa deje takymto posobenim a taketo posobenie ju zaroven formuje.

Stale neviem, ani po vasom vysvetlneni uchopit ten pojem vylucnosti.

"Fiha, neviem aka denominacia, ale to by som na Twist nepovedal.."
Aj ja som bol prekvapeny. Ale este viac obsahom.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group