ISSN 1335-8715

17-09-2004   Marek Hrubčo   Ideológia   verzia pre tlač

Duma bratislavská
Pokus o interpretáciu poézie Egona Gála

Veľmi ma udivil článok Egona Gála „Každý dostal mozog ako nevyvolaný negatív“ (SME Fórum, 7. 8. 2004), najmä potom, čo som si prečítal základné informácie o jeho autorovi. Zarazil ma najmä nejasný odkaz článku, hmlisté pojmy a autorov skrytý relativizmus. Od prednášajúceho na Univerzite Komenského a Inštitúte judaistiky som čakal viac.

Reakcia na príspevok

RE: reakcia
autor: Marek Hrubčo
e-mail: hrubco@pobox.sk
pridané: 22-09-2004 19:44


Ja len kritizujem vylucnost. Vylucnost je zaciatkom omylu (L.Hanus - to je iny). Iba inteligencia? Podla mna to nestaci. Neviem ci to vyjadrim zrozumitelne: Musi to byt cele akosi otvorene do transcendentna. Ak ten a priori vylucime, vylucime zdroj etiky. Krestanstvo je na rozdiel od inych nabozenstiev (podla toho mala co o nich viem, ale aj podla A. Schweitzera) logicky neuzatvorene. Nesedi to. V tom je to caro. Podla mna sa krestanstvo sa neda nikdy pochopit uplne. Nie je to "system".
Pocujte, nemame nahodou s tou vasou socialnou interakciou a mojou tradiciou na mysli nahodou cosi podobne? Na Twiste chodia kazne? Fiha, neviem aka denominacia, ale to by som na Twist nepovedal..


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group