ISSN 1335-8715

16-09-2004   Lukáš Krivošík   Slovenská otázka   verzia pre tlač

Slováci – obete konštruktivistickej povery

Nemáte niekedy dojem, že Slováci sú národ ako stvorený pre socializmus? Ja teda občas áno! Myslím, že na vine je tzv. konštruktivistická povera, ktorá je v nás hlboko zakorenená a príliš veľa našich spoluobčanov ovláda vždy, keď majú do urny vhodiť volebný lístok.

Reakcia na príspevok

RE: konecne clanok ako lusk
autor: Lukas Krivosik
pridané: 18-09-2004 0:53


Ako vzdy Dewey, v tvojom prispevku je kopec ironie, ale ziadny vecny argument. Tam sa velmi ani neda naco reagovat. Ak som povedal, ze nacizmus mal svoje korene vo francuzskom osvietenstve, tak to mozno vziat z dvoch koncov. Vezmime si ludi ako Gobineau. Ten sa povazuje za prave to ohnivko medzi francuzskym politickym myslenim a nemeckymi teoretikmi ako bol Dieter Eckhardt a podobne.

A socializmus moze byt bud „internacionalny“ alebo „nacionalny“. Ak teda pripustas osvietenske korene jedneho (hovorim ale specialne o francuzskom osvietenstve), musis pripustit aj rovnake korene druheho.

Ja viem, vy laviciari by ste boli radi, keby nacizmus naozaj bol „pravicovym extremizmom“, to je ale vysledok vasho newspeaku. Dokonca v nemcine sa „die Rechte“ povazuje za oznacenie pre rasistickych fanatikov a skinheadov. Konzervativne strany sa potom oznacuju ako „STREDOprave“. Zial, ludia ako je Dzurinda toto jazykove klise mlcky preberaju.

A pokial ide o konzervativnu stranu a obilne zakony. Ja nevravim, ze konzervativna strana v Anglicku vzdy zastavala program, s ktorym v kazdom bode suhlasim. Ta strana zazila svoj vrchol za Maggie Thatcherovej, ale uz dnes sa mi zda ta strana dost cajova. Keby ta strana za nieco stala, nikdy by zeleznu lady nezvrhla.


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2021 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group