ISSN 1335-8715

01-08-2006   Václav Klaus   EUtópia   verzia pre tlač

Vraťme se k mezivládní Evropě

Evropská ekonomika stagnuje, i když rok 2006 asi bude rokem nejrychlejšího ekonomického růstu v tomto desetiletí. V každém případě je jasné, že tempo ekonomického růstu v Evropě je dlouhodobě daleko pomalejší než ve všech dalších relevantních částech světa. Za posledních šest let rostla Evropa průměrně jen o 1,3%, v problémech se již patnáct let topící Japonsko o 2,7 %, USA o 3,5%, a to radši neuvádím data o Asii.

Reakcia na príspevok

Pre Lukasa Krivosika :
autor: LIBERTARIAN
pridané: 03-08-2006 13:31


Moja uvaha sa tyka nielen vyssieuvedenych prispevkov, ale aj samotneho clanku, samotneho rozhodovania medzi vladou statu a EU-vladou.

ZAKLADNY omyl - aj v samotnom clanku- je, ze sa nedava ROZHODUJUCE pravo cloveka vladnut sam sebe. Svojmu konaniu, svojmu majetku.
Uvahy v samotnom clanku su z libertarianskeho pohladu morbidne, pretoze sa skuma, KTO BY MAL OBCANOVI BRAT JEHO MAJETOK A SLOBODU . "Jeho" stat alebo nadStat EU ?
AKYKOLVEK stat, ak uz bez neho nedokazete zit, by mal zabezpecovat a riadit "veci spolocne" , teda iba dialnice, sudnictvo, armadu, medzinarodne vztahy, kriminalnu policiu, ... a mozno nic viac. A iba na tieto uvedene ucely by mali obcania prispievat danami. VSETKY OSTATNE (prepytujem) SLUZBY a ICH NASILNE FINANCOVANIE OBCANMI POVAZUJEM ZA NEHORAZNE ZNASILNOVANIE OBCANOV.

Diskusia o tom, ci nam bude menej skodit "vlastna" vlada, alebo vlada EU, je morbidna. Preco mame mat vladu, ktora "nam menej skodi" . Chcem vladu, ktora mi VOBEC NESKODI.

Akceptujem, ze 4999999 Slovakom ma vladnut "ich" vlada. PRECO ale, doparoma, chcete, aby vladla, skodila, aj MNE ???


 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group