ISSN 1335-8715

01-08-2006   Václav Klaus   EUtópia   verzia pre tlač

Vraťme se k mezivládní Evropě

Evropská ekonomika stagnuje, i když rok 2006 asi bude rokem nejrychlejšího ekonomického růstu v tomto desetiletí. V každém případě je jasné, že tempo ekonomického růstu v Evropě je dlouhodobě daleko pomalejší než ve všech dalších relevantních částech světa. Za posledních šest let rostla Evropa průměrně jen o 1,3%, v problémech se již patnáct let topící Japonsko o 2,7 %, USA o 3,5%, a to radši neuvádím data o Asii.

Reakcia na príspevok

RE: štát kontra štát
autor: msarkozy
pridané: 03-08-2006 10:32


Stav volneho pohybu tovaru a osob s garantovanými základnými právami by úplne postačil. Kto nemá rád Fica môže sa presťahovať. S ohľadom na Fica to vyzerá dobre - že ho budú trochu korigovať - ale nezkorigujú nič podstatné - ak by tu bola dobrá vláda, ktorá by presadila malé dane - bude zkorigovaná oveľa horšie. Kto potrestá francuzsku alebo nemecku vládu, ktorá bude eventuálne vyrábať infláciu. Kde je Europska armada, ktorá potrestá nedodržovanie právomocí? Bude aj EU potrebovať občiansku vojnu, ako USA sever proti juhu? Skôr to vyzerá na riadny chaos. Nereálne projekty vedú do pekla. Príbeh Európy stále evokuje slovenské príslovie - Bolo koze dobre išla na ľad tancovať.

 
Meno:
E-mail:
Web stránka:
Predmet:
Text správy:

Zadajte iniciály Pravého Spektra - PS:
(antispamová ochrana)
 
 

Upozornenie

Príspevky v diskusii k článku sú osobnými názormi jednotlivých čitateľov. Redakcia Pravého Spektra za ich obsah nenesie žiadnu zodpovednosť.

Diskusné príspevky, ktoré sú v rozpore so zákonom budú odstránené.

O problematických príspevkoch nám môžete dať vedieť e-mailom na adresu redakcie.

Copyright © 2001-2024 Pravé Spektrum, občianske združenie
Stránka používa redakčný a publikačný systém Metafox od Platon Group